— AKTUÁLNÍ REPORT —

Veškeré fotografie jsou chráněny autorskými právy.

Kompletní seznam AKTUALNĚ nafocených akcí najdete ve fotogalerii.

Čaj s citrónem - DNA - 22.5.2019

Dnes  proběhla na domovské scéně divadelního klubu DNA ve Frýdku-Místku předpremiéra divadelního představení Čaj s citrónem.

Již zítra se můžete v 19 hodin těšit na premiéru.

Zde vám přináším malou ochutnávku.

Akustický jazzový koncert 17.11.2018

Pokud ještě nevíte o Kafe Pod Věží, doporučuji Vám navštívit. Nově zrekonstruované interiéry působí velice příjemně a vybízí k posezení a odpočinku u výtečné kávy.

V sobotu 17.11.2018 jste si posezení mohli zpříjemnit také poslechem akustického jazzového koncertu, ve kterém Zdeňka Holku (kontrabas) a Jana Kyjovského (kytara) doprovodila zpěvem skvělá Barbora Bobová.

Zde Vám přináším pár fotografií z příjemného večera.

SWEETSEN FEST 2018   23.6.2018

Sweetsen fest 2018. 15 let, 10 scén, 5 dnů, 3 Andělé a 1 přehrada!

Festival Sweetsen fest letos oslavil patnáct let a byl v mnoha ohledech výjimečný. Jedna z největších beneficí v kraji letos proběhla poprvé v historii na deseti scénách a v pěti dnech. Pár fotografií sobotního večera najdete zde. 

Sweetsen fest 2018 vznesl v charitativních sbírkách 109.759,- Kč

D.N.A. - Premiéra ve Faunaparku 1.6.2018

Měl jsem tu čest a příležitost,  být u prvního představení v nově otevřených prostorách divadla D.N.A. Úžasnou atmosféru a nikdy nekončící nadšení a energii herců jsem zachytit také pro Vás. :)

 D.N.A. (Divadlo Nadšených Amatérů) založeno únor 2011 - parta skvělých lidí z Frýdku a okolí, která se dala dohromady s cílem - zahrát si divadlo. Vedoucí Luděk Lednický.

Chickaletta v Imrvere  7.5.2018

Projekt Chickaletta vznikl začátkem roku 2018.

V současné době hraje ve složení Jakub Šimeček - klavír, vokály a Kidd Koulák - hlavní zpěv a kytara. Písničky které hrají jsou vesměs žánrově nejblíže popu a jde o cover verze, nicméně do budoucna kapela připravuje také autorskou muziku. Vystupuje vždy tzv. "na živo", nepoužívá playback ani halfplayback.

Namátkou pár interpretů které jste mohli během večera zaslechnout: Ed Sheeran, Stevie Wonder, Bruno Mars a z českých Kamil Střihavka, J.A.R., David Koller atd.

Pálení čarodějnic na Slezskoostravském hradě 2018

Filipojakubská noc na hradě ...anebPálení čarodějnic

Nejúspěšnějších a nejvyhledávanější akce na Slezskoostravském hradě. Návštěvníci mohli vidět pestrý doprovodný program: rej čarodějnic, různé čarodějnické disciplíny, ohňové a šermířské představení. Nechyběla čarodějnická diskotéka, taneční vystoupení a spousta další zábavy. 

Trio Uvira/Bruno/Hafizi opět ve Frýdku-Místku

Po roce se ve Frýdku-Místku v kině Vlast opět představilo mezinárodně obsazené trio Uvira/Bruno/Hafizi. Celek založil mladý český pianista a skladatel Jan Uvira v r. 2015 v holandském Rotterdamu. Soubor hraje moderní jazz, především pianistovy autorské kompozice. Trio má za sebou řadu koncertů v Holandsku, nedávno odehrálo úspěšné turné po Bulharsku a po ukončení toho českého se chystá na koncertní trasu po zemích BeNeLuxu.

Jan Uvira - piano (CZ), Alessio Bruno - kontrabas (IT), Martin Hafizi - bicí (BG)

OBECNÍ PLES 2018- PALKOVICE

Fotografie z tradičního obecního plesu 2018 v Palkovicích si můžete prohlédnou a stáhnout zde
Více zde: https://www.fotojarinko.cz/news/obecni-ples-2018-palkovice/

GALASHOW TANEČNÍ SKUPINY AKTIV

V pátek 9. června 2017 od 18:00 hodin v hale Polárka ve Frýdku-Místku proběhl již 5. ročník velkolepé show plné disko tanců. To nejlepší z choreografií TS Aktiv divákům ukázalo více než 200 tanečníků ve věku od 4 do 18 let.

V Aktivu aktuálně tancuje 240 dětí. Taneční skupina je rozdělena na 2 základní části, a to závodní a přípravnou. Celý soubor tak čítá 12 jednotlivých tanečních skupin. Každá taneční skupina nacvičila choreografie, s kterými se účastní soutěží, ve kterých jsou velmi úspěšní. Závodní skupiny vozí z jednotlivých soutěží v ČR desítky medailí. V letošním roce se velmi dobře umístily i přípravné skupiny. To nejlepší z Aktivu diváci uvidí 9. června 2017 v hale Polárka.

KACZi ve Stounu

V pátek 21.4. 2017 se v hudebním klubu Stoun ve Frýdku-Místku uskutečnil křest videoklipu zpěvačky a kapely KACZi k singlu "KLID". Posluchače jako první naladila talentovaná zpěvačka Kristýna Lištiaková se svým bandem a pokračovalo to v rozvernou show s energickou kapelou KACZi. O jedinečné atmosféře vypráví ostatně samotné foto.

René Souček - Frýdek-Místek

V prosinci 2017 jsme se mohli na náměstí v Místku zaposlouchat do tónů Reného Součka, písničkáře pocházejícího z Frýdku-Místku.

Mezinárodní den tance, FUNKY BEAT a MIRAI

20.června 2017 se ve Frýdku-Místku uskutečnil Mezinárodní den tance. mohli jsme zde viděl taneční skupinu Funky Beat a také frontmana, zpěváka a kytaristu kapely Mirai,  Miraie Navrátila.

Mezinárodní folklorní festival 2017 Frýdek-Místek

Pár foteček z MFF 2017 najdete zde.

Popelářský ples 2017

V březnu 2017 se udál v Clarion Congress Hotelu v Ostravě, vyhlášený již 12-tý ročník Popelářského plesu, který pořádá splečnost OZO Ostrava.

Svatební veletrh 2017

Pár snímků se svatební tématikou z osrtavského veletrhu 2017.

Věra Martinová "30 LET NA SCÉNĚ - TOUR 2017"

Název koncertního projektu připomíná třicet úspěšných let této zpěvačky na sólové dráze. Jde o skutečně exkluzivní výběr největších hitů Věry Martinové z let 1986 - 2016, doplněný novinkami, také prezentují její aktuální současnost. Tento výjimečný koncertní projekt představuje všechny hudební proměny Věry Martinové. Dokazuje bohatost hudebních stylů, jimiž prošla nebo se nechala inspirovat. Připomíná řadu excelentních autorů a interpretů, s nimiž Věra Martinová spolupracovala (Michal Tučný, Jaromír Nohavica, Pavel Vrba, Ivan Hlas, Pavlína Jíšová, Ivo Viktorin a řada dalších). Byť je Věra Martinová často nazývána "první dámou české country" či "stálicí domácí populární hudby", sama se cítí být především muzikantkou tělem a duší, která je otevřena všem hudebním inspiracím a vlivům.

Do kola bez kola

Tak jako již minulý rok, jsem se na chvíli zastavil 4. února 2017 ve Frýdlantě na sportovním plese "Dokola bez kola" . Ples moderovala úžasná Kateřina Kouláková a o zábavu se skvěle postarala kapela Sagar. A věřte mi, letos to byla mega shou.

DIVA - REDUTA JAZZ CLUB PRAHA

Ve čtvrtek 11. února 2016 se v Reduta Jazz Clubu v Praze uskutečnil koncert Kapely Diva. Neopakovatelnou atmosféru Vám přináším na svých fotografiích.

Kaczi 2016 - Parník Ostava

Hudební zážitek jsme si užívali s KACZi tentokrát v Parníku v Ostravě. Koncert se uskutečnil v pátek 22.ledna 2016, a to ve zbrusu novém obsazení a novými písněmi. Energické opojení, které muzikanti zanechali v posluchačích a fanoušcích, Vám přináším alespoň skrz fotografie.

Tříkrálový průvod

V úterý 5.ledna 2016 se uskutečnil tradiční slavnostní Tříkrálový průvod. Kašpar, Melichar a Baltazar na koních se svým početným doprovodem prošli od kostela sv.Jakuba centrem města až na Místecké náměstí Svobody, kde byl průvod ukončen živý betlémem a vánoční hrou.


Kompletní seznam AKTUÁLNĚ nafocených akcí najdete ve fotogalerii.