NOVOROZENCI

Při focení novorozenců do 14 dnů věku je třeba počítat s cca 2 hodinovým focením, velká část se věnuje uspávání a kojení.

V ateliéru mám spoustu rekvizit, ale pokud Vás něco napadne, jsem jen pro.

Získáte:

- retuš 10 fotografií dle Vašeho výběru a tisk 10x15 cm

- všechny upravené fotografie z focení v plném rozlišení v elektronické podobě

Po domluvě možno předat na flash disk, nebo na originálním  potisknutém DVD.

Cena / 2500 - 3000 Kč.


Retuš foto navíc

Budete-li chtít retuš více fotografií než máte zdarma, cena je 50 Kč / ks.

Originální  potisknuté DVD - 150 Kč/ ks


Jak se připravit na fotografování spících novorozených miminek?

Fotografování nejmenších novorozenců do 14ti dnů života není u nás ještě moc běžné, ale miminka tak rychle rostou, že jejich jedinečný první týden života stojí za to zachytit a moc mě těší, že i maminky, které mají teprve první miminko a neví, co je po příchodu z porodnice čeká se odhodlají a nechají si tyto jedinečné snímky svého miminka zhotovit.

CO S SEBOU
Miminka se fotí většinou nahá, v nějaké čepičce nebo čelence, používám i vlastní oblečky apod. Dělám ale i společnou fotografii v oblečení, pokud budete chtít (miminko ale může být i nahé), takže vezměte pro miminko na fotografování 1 oblečení, ve kterých se vám líbí a které na něm neplandají!!!!! To platí hlavně u hodně malých miminek, které se někdy v oblečení úplně ztrácejí :-) Pokud se vám povede se s miminkem na společné fotografie barevně sladit, je to úplně ideální. Na cestu vyberte oblečení, které se nepřevléká přes hlavu, ale jednoduše rozepíná. Vybavte se zásobou plenek (3 ks jednorázových + klasické na utírání), pokud používáte umělou výživu, vezměte si s sebou jednu dávku - včetně kojenecké vody - raději navíc, ohřátí ve fotoateliéru není problém. Nezapomeňte i pro sebe na náhradní oblečení - i kalhoty
Vezměte prosím dudlík, pokud jej používáte, i v případě, že ho miminko moc nebere, usnadní nám to focení.

KDY FOTIT
Fotografování spících miminek fotím většinou do 14.dne od narození, kdy jsou ještě spavější a pamatují si své uložení v bříšku, takže je snadnější je nastavit do nějaké polohy. Maximum, které je ještě vhodné na focení je 20 dnů, později fotím jen v případech, že je miminko narozené předčasně více než o 1 měsíc.
Starší děti se už se častěji budí, jsou přece jen větší a už se jim moc nezamlouvá, když s nimi během spánku manipuluji.

TERMÍN
Fotografování novorozenců trvá 1-2 hodiny. Více než polovina toho času je určena uklidňování, hlazení a uspávání drobečka v případě, že chcete fotografie "spícího miminka". je potřeba si takové focení naplánovat předem a zavolat mi nejpozději den po porodu, abychom včas rezervovali termín.

MOTIV / REKVIZITY FOTOGRAFIÍ
Miminka většinou zvládnou asi 3-4 různé motivy / rekvizity + společnou fotku s rodiči. Pokud je miminko více spavé, může se povést i více motivů. Pokud máte představu, jestli se vám líbí více typ fotografií dětí v košíčcích, jen tak v jednoduchém stylu na dece nebo složitější kombinace s rodiči, např. spící dítě v rukou rodičů apod. je třeba se mnou toto probrat hned při příchodu a přizpůsobíme tomu průběh fotografování.

NEBOJTE SE ZEPTAT
Během fotografování je lepší mít možnost miminko nakrmit a uklidnit, proto je lepší přijít bez kojení a nakojit miminko až v ateliéru, ať jej zbytečně nepřekrmujete. Nebojte se zeptat na vše, co vás zajímá. Miminka jsou někdy při fotografování manipulována do zdánlivě krkolomných poloh, ale vše vychází z pozic, jak byly uloženy v maminčině bříšku, takže není třeba se obávat, že by byly polohy pro děti nepohodlné. Pokud nemají miminka při fotografování křečovitě roztažené prsty nebo nepřirozené výrazy, bývají většinou spokojené :-) Nemanipuluji je do žádné polohy, která jim není příjemná. Každé fotografování novorozence je velmi individuální, záleží na tom, jestli mám miminko prdíky, je menší nebo větší spáč apod., podle toho se potom odvíjí tempo fotografování, typy fotografií i jejich počet. Někdy trvá focení i 3 hodiny (mezitím samozřejmě probíhá kojení, přebalování, chování,....:-)) .Pokud jste zvyklé z porodnice kojit vleže, upozorněte mně na to a vytvořím vám prostředí pro kojení vleže, není to žádný problém.

DŮLEŽITÁ JE TRPĚLIVOST
Možná se vám bude zdát fotografování zdlouhavé, vždy trvá nějakou dobu, než se miminko napolohuje do správné polohy a potom se cvakne pár fotek a vymýšlíme něco jiného... :-))), ale věřte tomu, že až přijdete s ročním divočákem, který chvíli neposedí a po 10ti minutách budete splavení, ještě rádi budete vzpomínat, jaké to bylo, když se váš brouček fotil při narození :-)

TO NEJLEPŠÍ NAKONEC
Fotografie, které se povedou jsou nezapomenutelné a budete se tetelit blahem, že máte takové úžasné miminko. Vaše miminko budu fotografovat s citem a láskou, aby byly vaše fotografie opravdu jedinečné.